Εκκλησιασμός στο εξωκλήσι του Αγίου Παντελεήμονα

Την Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2023 όλο το μαθητικό και εκπαιδευτικό δυναμικό του σχολείου μας παρακολούθηση την παράκληση που πραγματοποιήθηκε στο εξωκλήσι του Αγίου Παντελεήμονα. Την ακολουθία ο πατέρας Ιωάννης Χρυσυστομίδης .

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τον πατέρα Ιωάννη για την άοκνη προσπάθεια του να υποστηρίζει ηθικά, πνευματικά αλλά και όπου απαιτείται υλικά την σχολική μας μονάδα , τα μέλη του συλλόγου Γονέων και κηδεμόνων που παρέστησαν στην ακολουθία και πάντα είναι συμπαραστάτες στην λειτουργία του σχολείου. Ιδιαίτερες ευχαριστίες θα θέλαμε να αποδώσουμε στον κ. Βολάκη Παναγιώτη εκπαιδευτικό Θεολόγο του σχολείου διδάκτορα Θεολογίας που συνέπραξε μαζί με τον ψάλτη της εκκλησίας στο ψαλτήρι και έμπρακτα κινητοποίησε και ενίσχυσε μαθητές και μαθήτριες στα πλαίσια του μαθήματος του. Αλλά πάνω από όλα τους μαθητές και τις μαθήτριες που με τόση προσοχή και ευλάβεια παρακολούθησαν την ακολουθία.