Τα etwinning projects στα οποία συμμετέχει το σχολείο μας το σχολικό έτος 2023 – 2024

Σημερα ξεκινησε η πρωτη απο τις 3 ευρωπαϊκες συνεργασιες που θα εχουμε φετος.

Ενα απο τα τρια etwinning projects ξεκινησε σημερα το ταξιδι του. Ο τιτλος του :”Holistic Harmony”
Ελλαδα – Ιταλια-Ουγγαρια-Γερμανια-Τουρκια-Βουλγαρια-Ρουμανια-Γεωργια

To 2o etwinning project μας είναι έτοιμο και μας περιμένει να συνεργαστούμε και να δημιουργήσουμε γέφυρες φιλίας, να αναπτύξουμε δεξιότητες, να βελτιώσουμε τις ήδη υπάρχουσες, να επικοινωνήσουμε και όπως αναφέρει και ο τίτλος να αναπτύξουμε μία διαπολιτισμική επικοινωνία(intercultural communication).
Στα πλαίσια αυτής της συνεργασίας θα βελτιώσουμε τις γλωσσικές μας δεξιότητες και ιδίως στα Αγγλικά, τις ψηφιακές μας δεξιότητες αλλά και τις εικαστικές μας δεξιότητες. Θα αναδείξουμε τον τόπο μας, την ιστορία του και τον πλούτο των ψυχών των ανθρώπων του τόπου μας . Είμαστε πολύ περήφανοι που συμμετέχουμε σε αυτό το πρόγραμμα.
Τίτλος του προγράμματος:” Break down cultural barriers to build intercultural communication”

Χώρες που συνεργάζονται: Ιταλία, Ισπανία,Λιθουανία,Ελλάδα,Ρουμανία,Τουρκία,Γεωργία